Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

NËNTEKSTI/ A e njohin amerikanët Ylli Ndroqin? Yuri Kim pason me mesazh nr.2: ndëshkim ndaj kriminelëve!

Pak pas një deklarate të ambasadës amerikane në Tiranë, ku u shprehj fuqishëm mbështetja për SPAK dhe Policinë e Shtetit, qartazi ndonëse pa emra, pas një procesi hetimi, edhe sekuestrosh gjithashtu, ndaj Ylli Ndroqit të Ora News, ka ardhur një reagim i vetë ambasadores Yuri Kim, si një përforcim i qëndrimit të parë me një të dytë, diçka e rrallë kjo në diplomacinë amerikane sa i përket zhvillimeve shqiptare.

“Çështjet e rëndësishme gjyqësore shpesh shoqërohen nga fushata të shtrenjta për të mbjellë dyshim dhe çorientim, për të blerë ndikim, për të mohuar të vërtetën, për t’i ikur drejtësisë.

Të jemi të qartë: kjo ka të bëjë me ndëshkimin e kriminelëve të njohur – asgjë më shumë, asgjë më pak.

Mbështesim fort SPAK & Policinë e Shtetit”, shkruan Kim në Twitter.

Veçon në mesazhin e saj fraza “kjo ka të bëjë me ndëshkimin e kriminelëve të njohur – asgjë më shumë, asgjë më pak”, si një paralajmërim se amerikanët janë në dijeni të gjithçkaje rreth personit dhe aktivitetit të Ylli Ndroqit (ndryshe Xhemail Pasmaçiut), pasuria e të cilit dyshohet të jetë bërë nga afera droge. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts