Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

95-vjetori i Bibliotekës Kombëtare, Rama: Dhuroj shkarravinat e mia

Biblioteka Kombëtare ka festuar sot 95-vjetorin e krijimit të saj dhe i pranishëm në një ceremoni festive ka qenë i pranishëm Kryeministri Edi Rama si dhe të tjerë të ftuar specialë.

Kryeministri Rama mbajti një fjalë të shkurtër në këtë ceremoni të shënuar për Bibliotekën Kombëtare, si dhe bëri një dhuratë për këtë institucion.

“Këshilltari për Kulturën në kabinetin e kryeministrisë më këshilloi që të dhuroja diçka për këtë ditë dhe dhurata ime është modeste. Ju dhuroj albumin e shkarravinave të mia. Po ia dhuroj Bibliotekës, por nuk imponoj ta regjistroni në arkivën dixhitale të bibliotekës ose drejtoresha ta mbajë në tryezën e saj ose si ta shohë ajo të arsyeshme”,- tha ndër të tjera Rama./tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts