Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Hollivudi në zi: shuhet Pantera e Zezë

Chadwick Boseman, ylli i filmit “Black Panther”, ka vdekur nga kanceri i zorrës së trashë, ka konfirmuar  zëdhënësi i tij.

Boseman, i cili ishte 43 vjeç, nuk e komentoi publikisht sëmundjen e rëndë, me të cilën u diagnostikua për herë të parë në 2016, dhe vazhdoi të punonte në filma të mëdhenj të Hollivudit.

“Kulmi i karrierës së tij ishte ringjalljja e karakterit të Mbretit T’Chall te “Pantera e Zezë”, thuhet në një deklaratë të postuar në llogaritë e mediave sociale të Boseman, duke shtuar se ai “vdiq në shtëpinë e tij, me gruan dhe familjen e tij”.

Boseman u bë superheroi i parë i zi që mori filmin e tij të veçantë në serialin Marvel, 2018 në “Black Panther”. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts