Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Zjarr në Qendrën Botërore të Tregtisë në Bruksel (pamje)

Një zjarr shpërtheu në dhomën teknike në katin e 27-të të kullës së Qendrës Botërore të Tregtisë (WTC) në Bruksel këtë pasdite.

Brigada e zjarrit Antwerp ndërhyri menjëherë. Komandanti i zjarrfikësve të Antwerpit, Bert Brugghemans, tha se ishte një zjarr “shumë serioz”. Tymi i trashë i zi që rritej në ajër u bë i dukshëm nga larg.

Për fat të mirë, askush nuk u lëndua.

Kulla nuk është aktualisht në përdorim, pasi po rinovohet, dhe në kohën e zjarrit ishin të pranishëm vetëm disa punëtorë, të cilët arritën të evakuohen me kohë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts