Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Shtëpia e Sfungjerit Bob (sfunxh Bobit) ekziston vërtetë

Shtëpia e Sfungjerit Bob nuk ekziston vetëm tek filmi vizatimor. Ajo ekziston vërtetë: ndodhet në Republikën Domenikane dhe qeraja kushton 3500 dollarë nata.

Është pikërisht në formë ananasi dhe shtrihet në një sipërfaqe prej 150 metra katrorësh. Nga brenda përbëhet prej dy dhoma gjumi, një kuzhinë dhe një pishinë. Edhe nga brenda çdo cep i shtëpisë ngjan me atë të filmit vizatimor vetëm se në formë më luksoze.

Shtëpia është ideuar nga arkitekti Stephen Hillenburg për fansat fatkeq të Sfungjerit simpatik, të cilët vështirë se do jenë në gjendje të përballojnë një shumë të tillë. Të tjerët le të kënaqen duke e parë nga jashtë apo në foto. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts