Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Që sot, faza e re vaksinimi në Shqipëri

Starton sot vaksinimi i hapur, pas përfundimit të një plani vaksinues sipas moshave dhe profesionave.

Nga Ministria e Shëndetësisën njoftohet se çdokush që nuk është vaksinuar tashmë mund ta bëjë këtë lirshëm.

“Me kartën e identitetit mund të paraqiteni në qendrën tuaj shëndetësore ose në qendrën më të afërt të vaksinimit, përgjatë gjithë javës, nga mëngjesi deri në 8 të mbrëmjes, për të kryer pa kufizim vaksinën anticovid”, shkruhet nga ministrja Manastirliu. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts