Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Pamje: si dhe pse u përlanë deputetët në parlamentin bolivian

Një trazirë e përgjithshme shpërtheu në parlamentin bolivian kur dy deputetë u përleshën pas një debati të nxehtë nëse qeveria e mëparshme e presidentit të përkohshëm Jeanine Áñez ishte e ligjshme ose e ardhur me grusht shteti.

Jeanine Áñez u arrestua një ditë më parë në kryeqytetin e Bolivisë, La Paz, me akuzat për kryerjen e një grushti shteti dhe përmbysjen e Presidentes Eva Morales.

Një përplasje shpërtheu midis një anëtari të Partisë Socialiste në pushtet dhe një deputeti të opozitës mbi këtë çështje.

Dy deputetë të tjerë u bashkuan me duelin, pas së cilës pati një trazirë të përgjithshme në parlament. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts