Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Njihuni me milionerin që shiste qëruese patatesh në rrugë

Salesman Joe Ades u shndërrua në legjendën e shitësit të patate-qërueseve në rrugët e Manhatanit  për më shumë se dhjetë vjet. Duke shitur këtë orendi shtëpie me 5 dollar copa arriti të krijonte një shumë të vogël.

Çdo ditë, kur nuk binte shi dhe borë, ulej në bulevard dhe shiste këtë orendi të lehtë dhe të domosdoshme. Dikush kishte qeshur me të madhe kur kishte marrë vesh se e bënte këtë punë prej 15 vitesh.

Në një intervistë për “The Today Show” në vitin 2008, ai u shpreh se kurrë nuk duhet nënvlerësuar një shumë e vogël parash. Falë këmbënguljes dhe vetëbesimit ai arriti që këtë shumë parash ta kthente në biznes fitimprurës. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts