Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

VRASËSI/ Njeriu që po trondit Greqinë, në gjykatë: cilat qenë fjalët e para të Babis Anagnostopoulos

Në masa të rrepta policore, disa minuta para orës 17.00 pasdite, në Evelpidon u paraqit 32-vjeçari, vrasësi i Caroline-s, gruas së tij, Babis Anagnostopoulos.

I ftohtë, me kokën lart dhe pa fjalë, i veshur me një jelek të bardhë dhe maskë, ai u dërgua në zyrën e prokurorit për të ekzekutuar urdhrin kundër tij dhe më pas u paraqit para hetuesit, nga i cili kërkoi dhe mori, siç ishte parashikuar, një afat që të kërkojë falje për dy krimet dhe dy kundërvajtje të martën.

Në ndërkohë ai mbetet i burgosur në GADA.

Autori i krimit ishte pa fjalë, i ftohtë ndërsa edhe zyrtarët e gjykatës kishin dalë nga dritaret e ndërtesave të Evelpidon për të parë transferimin e tij, tregues i interesit, por edhe i neveritjes së opinionit publik për aktin e tij dhe teatrin që luajti deri në rrëfim.

I penduari, piloti 32-vjeçar Babis Anagnostopulos, përmes avokatit të tij thotë se ai dëshiron një dënim shembullor.

Sipas avokatit të 32-vjeçarit, Vassilis Spyrou, i akuzuari është “tronditur nga fakti i vdekjes së Caroline” ndërsa vlerësimi i tij personal është se klienti i tij “u lehtësua” me rrëfimin e tij. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts