Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Një i pastrehë fiton një shtëpi falë një akti ndershmërie

Një ditë, Woralop, një 45-vjeçar i pastrehë nga Tailanda, gjeti një portofol të mbushu me karta kreditid he 20 mijë baht (580 dollarë) në një metro. Por pavarësisht se ai ishte i varfër, ai nuk preku asnjë qindarkë të vetme. Përkundrazi, ai iu drejtua stacionit policor më të afërt.

Më pas doli se porfofoli i kishte humbur 30-vjëçarit Niity Pongkriangyos, pronar i një ferme, i cili u prek thellësisht nga ndershëmria e burrit të pastrehë.

“Po të kisha qenë unë në atë stacion, me siguri do ta kisha mbajtur portofolin,” tha ai. Pongkriangyos vendosi ta shpërblente ndershëmrinë e Woraopit duke i bërë atij një dhuratë të jashtëzakonshme: një punë në fermën e tij dhe një apartament.

Tani, ish i pastrehur fiton rreth 11 mijë baht (317 dollatë) në muaj, ka një krevat të rehatshëm dhe një shtëpi të sigurtë ku të fus kokën. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts