Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Ndodh në Rusi: Njeriu dhe ariu në “ring”, ja kush fiton? (video)

Një ndër luftëtarët më të diskutueshëm të ketegorisë MMA, Maksim Novoselov, ka postuar në mediat sociale disa nga përgatitjet e tij për ndeshjen e ardhshme me Dmitry Smolyakov, duke shkaktuar një varg reagimesh por edhe dënim nga shoqata për mirëqenien e kafshëve.

Përkatësisht, Novoselov filloi një luftë me një ari të vërtetë në një kafaz, i cili sigurisht thuhet se është akomodim joadekuat për këtë kafshë.

Sipas mediave ruse, ariu ishte i denjë për rezistencë por megjithatë Novoselov ishte më i fortë dhe më i aftë.

Ndër të tjera, ariu thuhet se peshonte rreth 250 kg kundrejt 130 kg të Novosel, që nuk ishte pengesë për të kapërcyer pothuajse dyfishin e peshës së kundërshtarit të tij.

Sidoqoftë, theksohet se kafsha nuk e lëndoi veten gjatë përleshjes.

Novoselov ka qenë më parë i njohur për publikun sportiv si një nga luftëtarët më të mëdhenj të MMA, ndërkohë që kaloi dhe 14 vjet në burg duke vuajtur një dënim për vrasje. Deri më tani, ai ka pasur gjithsej 11 ndeshje, duke fituar 9 prej tyre. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts