Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

MISTERI/ Zhdukja në 2014 e Malaysia Airlines MH370: a planifikoi piloti gjithçka?

Piloti i fluturimit fatal të aeroplanit Malaysia Airlines MH370, i cili u zhduk shtatë vjet më parë, planifikoi me kujdes itinerarin e avionit në mënyrë që të mos linte gjurmë të rrugës që avioni po drejtohej para se të rrëzohej në Oqeanin Indian.

Piloti Zaharie Ahmad Shah, i cili sipas raporteve të mëparshme vuante nga depresioni klinik, ndryshoi qëllimisht drejtimin e lëvizjes dhe përshpejtoi aeroplanin sepse nuk dëshironte të jepte një ide të qartë se ku po shkonte, pretendon inxhinieri aeronautik Richard Godfrey.

Boeing 777 u zhduk nga radari më 8 mars 2014 në një fluturim nga Kuala Lumpur për në Pekin dhe fati i aeroplanit dhe 239 pasagjerëve dhe anëtarëve të stafit është i panjohur deri më sot.

Aeroplani papritmas doli nga radari duke ndryshuar drejtimin e fluturimit dhe në vend të kësaj u regjistrua vetëm në radarin ushtarak mbi ngushticën e Malacca-s para se të humbej përgjithmonë.

“Në mënyrë që aeroplani të mos zbulohej, piloti shmangu dhënien e një ideje të qartë se cilën rrugë kishte zgjedhur duke ndryshuar shpesh drejtimin e fluturimit,” shkroi Godfrey në raport.

Ai tregon se trajektorja e MH370 mund të vizatohet me të dhëna nga WSPR, një përhapje e dobët e sinjalit, një sistem global radio që monitoron dhe zbulon avionët ndërsa kalojnë sinjale duke vendosur tela elektronikë udhëtimi.

“WSPR është si një bandë telash ose rreze lazer, por ato punojnë në të gjitha drejtimet përtej horizontit në anën tjetër të botës”, tha Godfrey për Airline Ratings.

“Fluturimi kaloi tetë tela të hollë ndërsa kalonte mbi Oqeanin Indian, i cili është në përputhje me kërkimet e mëparshme që përqendroheshin në rrugën e fluturimit,” tha ai.

Ai pretendon se piloti Shah përdori pika kalimi për të lundruar në trajektoret jozyrtare dhe kështu të shmangte zbulimin e avionit.

“Piloti duket se ka ditur për orët e punës së radarëve Sabang dhe Lhokseumawe gjatë fundjavave, në një kohë të trafikut më të dobët ndërkombëtar kur radarët nuk do të jenë aktivë,” tha ai në raportin e tij.

“Gjithashtu, rruga duket se është planifikuar me kujdes sepse piloti shmangte rrugët tregtare të fluturimit. Ai nuk ishte aq i shqetësuar për konsumin e karburantit, ai bëri më shumë përpjekje për të lënë gjurmë të gabuara. Një numër i konsiderueshëm i ndryshimeve të itinerarit dhe shpejtësisë sugjerojnë që piloti ishte aktiv gjatë fluturimit dhe ndryshoi më shumë shpejtësi sesa pritej”, argumenton Godfrey.

Miqtë e pilotit në raportet e mëparshme pohuan se ai ishte i vetmuar dhe i trishtuar dhe besohej se vuante nga depresioni klinik.

Megjithë katër vjet përpjekje për të gjetur aeroplanin, i cili kushtoi 200 milion dollarë, mbetjet nuk u gjetën kurrë, duke qenë kështu një nga misteret më të mëdha të aviacionit.

Megjithëse aeroplani nuk u gjet asnjëherë, grumbujt e tij u hasën nga deti pranë Mauritius, Madagaskar, Tanzania dhe Afrika e Jugut.

Në mars të këtij viti, një analizë e një pjese të rrënojave, e gjetur në gusht të vitit 2020, provokoi thirrje për të organizuar një kërkim të ri për aeroplanin. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts