Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Listëhapja me ndryshime kushtetuese, Rama i përgjigjet kërcënimit të Metës: boll u bëre qesharak!

Pas ndryshimeve kushtetuese në funksion të hapjes së listave,

lkryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta, pasi ky i fundit, duke e kudërshtuar, i kujtoi mitingun e 2 marsit.

“Ilir, ti je nje shkelës recidiv i Kushtetutës sipas Venecias, por po sipas Venezias e ke shkelur, po jo aq rëndë Kushtetutën sa për t’u shkarkuar!Dhe ne që shkeljet e tua i mbajtëm në kurriz,respektuam Venecian e s’të shkarkuam, sepse jemi të përgjegjshëm në përfaqësimin e vendit!

Por siç nuk i ndalove dot zgjedhjet vendore dhe siç nuk e fute dot në zjarr Shqipërinë dje, nuk ke asnjë shans ta ndalosh Kushtetutën e Shqipërisë të jetë detyruese edhe për ty, ashtu sikundër s’ke asnjë shans të ndezësh zjarrin e ëndërruar të konfliktit të popullit me shtetin!

Prandaj boll u bëre dhe na bëre të gjithëve qesharakë si shtet, duke e përdorur zyrën e Presidentit si llogore lufte politike, duke sharë ambasadorët siç bënte Haxhi Qamili e duke i folur vetes në vetë të tretë si Luigji XIV! Boll se s’të ka askush asnjë borxh, jo më Shqipëria”, shkruan Rama. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts