Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Kush do të presë Çmimet e 93-ta të Akademisë: shumë aktorë të famshëm në listë

Akademia Amerikane e Arteve dhe Shkencave të Filmit shpalli një listë të aktorëve dhe të famshëmve që do të presin ceremoninë e 93-të të Akademisë më 25 prill në Dolby Hall në Los Angeles, përfshirë yjet Harrison Ford, Brad Pitt dhe Halle Berry.

Lista përfshin gjithashtu Renee Zellweger, Joaquin Phoenix, Laura Dern dhe regjisorin Bong Joon Ho, filmi i të cilit “Paraziti” fitoi çmimin kryesor vitin e kaluar, Oskarin për Filmin më të Mirë, thanë prodhuesit e ceremonisë.

Nata joshëse e Oskareve do të organizohet nga Glenn Weiss, një ekspert i njohur për këtë lloj eventi, por me ndihmën e regjisorit Steven Soderbergh i ngarkuar me prodhimin.

Akademia tha se ceremonia e 93-të do të mbahet tradicionalisht në Dolby Hall në Los Angeles, por do të ketë përfshirje edhe nga vende të tjera.

Një letër iu dërgua të gjithë të nominuarve duke kërkuar praninë e tyre fizike në ceremoni.

“Ne do të përpiqemi të sigurojmë një mbrëmje të këndshme dhe të sigurt për të gjithë ata që do të jenë të pranishëm fizikisht, si dhe për miliona adhurues të filmit në të gjithë botën,” thanë organizatorët, duke shtuar se do të ketë teste në vend për koronavirusin. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts