Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Gjermani: shihni se ç’u gjet në një kazan plehrash

Në një parking afër qytetit gjerman të Nurembergut, një burrë hasi në një kazan plehrash dy piktura shumë me vlerë në kanavacë, gati 350-vjeçare.

Ato u gjetën në një stacion pushimi në autostradën A7 në jug të vendit, njoftoi policia gjermane.

Burri bëri fotografitë dhe i çoi në polici në Këln.

“Vlerësimet fillestare të ekspertëve tregojnë se të dy imazhet mund të jenë origjinale,” thanë hetuesit.

Një nga pikturat mund të jetë “Portreti i një djali” nga Samuel van Hogstraten, një piktor hollandez nga shekulli i 17-të i cili ishte një student i Rembrandt.

E dyta ka shumë të ngjarë të jetë “Vetë-Portreti i një Artisti” nga piktori italian Pietro Beloti nga i njëjti shekull.

Autoritetet tani po përpiqen të përcaktojnë se si dy këto vepra përfunduan në plehra.

Policia postoi fotografitë e tyre në internet, duke pyetur, “Kush i njeh këto vepra dhe e di se si përfunduan në plehra në parking?” /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts