Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Formula 1: fatkeqësi për Verstappen, ja ç’i ndodhi pas përplasjes me Hamilton

Kaos në fillim të Grand Prix–it të Mbretërisë së Bashkuar!

Max Verstappen fluturoi nga pista pas një incidenti dhe një përplasjeje me Lewis Hamilton, duke i dhënë fund garës së tij.

Hamilton u përpoq të parakalonte holandezin, duke bërë që ky i fundit të përfundojë në një gardh mbrojtës me makinën e shkatërruar.

Britaniku me siguri do të ndëshkohet për këtë incident, por tani ai ka një shans për të zvogëluar avantazhin e Verstappen në renditjen e përgjithshme, shkruajnë mediat sportive.

Kjo tani do të komplikojë situatën në kampionat, pasi Verstappen ka dominuar deri më tani. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts