Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Fluturimi komercial më i shkurtër në botë (video)

Një nga udhëtimet më të shkurtra me avion në botë mund të zgjasë edhe më pak se gradacioni minimal i mikrovalës për të ngrohur diçka.

Ky fluturim zgjat përafërsisht 47 sekonda  dhe kryehet nga Westray në Papa Westray pjesë të ishujve Orkney në Skoci. Fluturimi në fjalë zgjat vetëm 1 kilometër e gjysëm.

Bileta kushton 30 dollarë dhe nuk ofrohet asnjë shërbim fluturimi. Pasagjerët janë kryesisht mësues, mjekë ose pacientë të shërbimit shëndetësor të zonës. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts