Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Ditëlindja në Twitter: në vend ta urimit për Trump, lavdërohet Obama

Në vend që të urojnë ditëlindjen e Presidentit Trump dje, shumë përdorues të Twitter-it shfrytëzuan ditën për të nderuar ish-Presidentin Obama me hashtagun #AllBirthdaysMatter.

Disa fraza filluan të qarkullojnë në Twitter të dielën herët, përfshirë Ditën e Obamës 14 Qershor, Ditën e Falënderimeve të Obamës, Ditën e Obamës në SHBA dhe Gëzuar Ditëlindjen, Obama.

Këtij aktiviteti në internet iu bashkuan disa të famshëm dhe politikanë, duke përfshirë George Takei, Ken Jeong, Billy Baldwin dhe të tjerë.

“Do të dëshiroja ta uroj Donaldin në ditën e tij të veçantë, por në fund, #AllBirthdaysMatter”, ka shkruar Takei.

#AllBirthdaysMatter është një ndryshim në frazën #AllLivesMatter, e krijuar në përgjigje të lëvizjes Black Lives Matter.

Ky hashtag është përdorur zakonisht për të refuzuar mbështetjen për të drejtat e njerëzve të zinj dhe është dënuar nga shumë njerëz në mbarë botën deri më tani.

Disa përdorën gjithashtu hashtagun #AllBirthdaysMatter për të nderuar për jetën e humbur të zezakëve që vdiqën pas incidenteve me policinë, si George Floyd, Breonne Taylor, Trayvon Martin, Tamir Rice dhe shumë të tjerë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts