Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Bashkëpunoi dhe me Charlie Chaplin, mbyll sytë Norman Lloyd, 106 vjeç

Aktori, producenti dhe regjisori amerikan Norman Lloyd, karriera e gjatë e të cilit ka përfshirë bashkëpunimin me legjenda të tilla si Charlie Chaplin dhe Alfred Hitchcock, ka vdekur në moshën 106 vjeç, raportuan mediat amerikane.

Lloyd vdiq në shtëpinë e tij në lagjen Brentwood të Los Angeles të Martën, i tha menaxheri i tij Marion Rosenberg për Associated Press.

Vdekja e Lloyd u konfirmua nga shoku dhe prodhuesi tjetër i tij Dean Hargrove.

Karriera e Lloyd zgjati rreth tetë dekada, raporton Reuters.

Ai është i njohur për rolin e tij në serinë televizive të dramës mjekësore “St. Diku tjetër”, në të cilin ai mishëronte Daniel Auschlander në gjashtë sezone të viteve ’80.

Ai më pas luajti Doktor Isaac Mentnor në serialin shkencor-shkencor “Shtatë Ditë” nga 1998 deri në 2001.

Adhuruesit e filmit do ta kujtojnë atë si një horr të fshehtë në “Saboteur” të Alfred Hitchcock, një thriller spiun amerikan i vitit 1942.

Ai u takua me legjendën Charlie Chaplin në fushat e tenisit në vitet 1940 dhe 12 vjet më vonë ai luajti në filmin e tij “Dritat e Skenës”. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts