Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Zi në botën e kinemasë: ndërron jetë Alan Rickman

Ai ka ndërruar jetë në moshën 69 vjeçare. Është aktori i madh anglez Alan Rickman, i njohur për më të rinjtë prej rolit të tij si profesor Severus Piton në sagën e Harry Potter.

Rickman, ka interpretuar në rreth 70 filma dhe përpara se të ndërronte jetë ka qenë i sëmurëme kancer. Lajmi për vdekjen e tij është bërë i ditur nga familjarët.

2Këtë 21 shkurt ai do të mbushte plotë 70 vjeç. Në karrierën e tij të gjatë të nisur në vitet ’70 në teatër, Alan ka fituar një çmim Emmy Award dhe një Golden Globe për interpretimin në seritë televizive Rasputin.

Ndër rolet e tjera ë kanë lënë gjurmë mund të përmendim edhe interpretimin e sherifit të Nottingham tek Robin Hood, në vitin 1991./tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts