Zhdukja e gazetarit saudit, hetuesit turq kanë identifikuar vendin e vrasjes

Hetuesit turq kanë përcaktuar vendin e saktë në konsullatën arabe ku gazetari Jamal Khashoggi dyshohet të jetë vrarë, thanë burimet turke.

Hetuesit, të cilët përdoren regjistrimet audio të vrasjes së pretenduar të, konfirmuan gjithashtu se Salah Muhammad al-Tubaigy, ekspert mjeko-ligjor nga Saudia, kanë prerë trupin e gazetarit menjëherë pas vrasje.

Nga ana tjetër, Arabia Saudite vijon të mohojë akuzat turke se Khashoggi u vra në konsullatë dhe se trupi i tij u hoq.

Ndërkohë, gjatë një vizite në Tiranë, ministri i Jashtëm turk Çavushoglu, tha se rezultatet e hetimit do të bëhen të ditura shumë shpejt për publikun. /tesheshi.com/  

 

 

 

auto pjese dak

Related posts