Zgjedhjet në Turqi: voton nusja dhe…papagalli

Në zgjedhjet e së dielës në Turqi janë shënuar dhe raste të veçanta votimesh.

Dy më pikantet ka qenë ajo e një nuseje, e cila pra ditën e martesës ka shkuar të votojë, si dhe e një burri që është shfaqur në qendrën e votimit me papagall mbi supe.

Madje dhe fletën e votimit e ka mbajtur papagalli me sqep. /tesheshi.com/   

auto pjese dak

Related posts