Vuani nga pagjumësia? Ja fruti që ju sjell gjumin dhe ju shpëton nga orët e gjata zgjuar gjatë natës

Bananet janë ndër frutat që njihen për vetitë e tyre në shëndetin tonë. Ato janë të pasura me kalium, duke u bërë një burim i rëndësishëm mineralesh, madje përmbajnë edhe kalcium dhe fosfor.

bananeNëse dëshironi që organizmi të marrë sasinë e duhur të kripërave minerale është e rëndësishme që të hani një banane në mëngjes në mënyrë që organizmi të marrë sasinë e duhur të kripërave minerale.

Bananet janë të pasura dhe me vitaminat, C, B1, B2 dhe B6, vitamina të cilat luajnë rol të rëndësishëm për funksionin cerebral. Por, edhe për aparatin tretës janë shumë të mira, pasi janë të pasura me fibra dhe ndihmojnë aparatin tretës të gjejë normalitetin.

Është e rëndësishme që personat, të cilët vuajnë nga pagjumësia këshillohen që të konsumojnë sa më shumë banane. /tesheshi.com/

Related posts