Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

VIZITA/ Foto pas fotoje: orët historike të qëndrimit të Papa Franceskut në Irak

Papa Francesku përfundon sot tri ditët e vizitës së tij historike në Irak. Ai shkoi aty me mesazhin e paqes, ripërtëritjes së vëllazërisë fetare nga luftra, dhe insipirimit të të krishterëve irakianë për të mos e braktisur vendin.

Ai shkoi dhe në Mosul, ishi bastionin e ISIS-it, ku mes rrënojave mbajti një fjalim e dëgjoi rrëfimet e banorëve të atyshëm.

Kjo ishte e para vizitë e një Pape në Irak, e ndodhur madje në kohë pandemie.

Për tre dite më radhë, forcat e sigurisë irakiane ishin në gadishmëri lufte në mbrojtje të kreut të Vatikanit nga çdo incident i mundshëm. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts