Viktima të shumëfishta në Kolorado, zjarri shkrumbon autostradën

Një aksident i rëndë që përfshiu 12 makina në Kolorao të SHBA-ve ka lënë shumë viktima dhe të plagosur, njoftojnë autoritetet.

Sipas Departamentit të Policisë Lakewood, përplasja zingjirore dhe zjarri masiv ndodhën në zonën e Denverit, në autostradën I-70, të enjten mbrëma.

Ata konfirmuan se aksidenti la viktima “të shumëfishta”, por nuk dhanë detaje mbi numrin e tyre, duke shtuar se po punojnë për të shuar zjarrin.

Prioritet për policinë tani është shuarja e  flakëve dhe të identifikojnë se kush ishte në secilën makinë. Të paktën gjashtë persona u transportuan në spitalet më të afërta. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts