Auto Dak
Auto Dak

Video: Si duket kur amerikanët hedhin 40 ton bomba mbi ISIS

Forcat Ajrore të SHBA bombarduan ishullin Qanus, një fortesë të ISIS, me gati 40 ton bomba të drejtuara nga lazeri.

Avionët amerikanë F-15 dhe F-35 thuhet se kanë bombarduar një “ishull të infektuar nga ISIS” në mes të lumit Tigri në Irak.

“Kjo është ajo se si avionët F-15 dhe F-35 hedhin 36,000 kilogramë bomba në ishullin e infektuar nga DAESH “, shkroi koloneli Myles B. Caggins në Twitter, duke servirur pamjet e bombardimeve. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts