VIDEO/ Rama, fjalim për mandatet e lëna nga opozita: pas zgjedhjeve, të humbësh dhe arsyen

Kryeministri Rama ka mbajtur një fjalim afro 30 minutësh, kushtuar aktit të paprecedentë të lënies së mandateve nga opozita.

Ka qenë një fjalim që ka ngërthyer komentimin e gjestit opozitar dhe të asaj se ç’e pret vendin pas këtij zhvillimi, sipas vizionit kryeministror.

Rama ka folur ndër të tjera dhe për blerjen e pretenduar të votave, duke thënë se ato gjithsesi, edhe në patçin ndodhur, nuk e kanë ndryshuar vullnetin e popullit.

Gjithashtu, shefi i qeverisë është ndalur dhe në aspekte të jetës familjare, duke përmendur koston që po marrin fëmijët, gruaja e nëna, prej sulmeve ndaj tij.

Ai veçoi gjithashtu dhe standartin e tij etik, që edhe pse ironik e sarkasti me kundërshtarët apo ata që e sulmojnë, në politikë apo media, kurrë nuk ka shfrytëzuar pushtetin për t’u hakmarrë ndaj tyre. /tesheshi.com/

Më poshtë mund të ndiqni fjalimin e plotë të Ramës:

 

ERTV Live😊: Kryeministria – Mesazh për qytetarët

Posted by Edi Rama on Thursday, February 21, 2019

auto pjese dak

Related posts