Auto Dak
Auto Dak

Video: manovrat ruse në det në “Lindje 2018”

Në kuadrin e manovrave të mëdha ushtarake të forcave të armatosura ruse në Lindjen e Largët, “Lindje 2018”, u ushtrua një manovër me 20 anije luftarake.

Ato u udhëhoqën nga kryqëzori Varjag, i shoqëruar nga dy njësi të korvetave të vogla dhe anije të destinuara për luftime nën det, sipas Tass.

Tass shton se këto janë ushtrimet më të mëdha ushtarake në historinë moderne të Rusisë dhe se ato zgjasin nga 11 deri në 17 shtator. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts