VIDEO: E rrallë dhe argëtuese: një dele pranë Hollywood-it

Një histori e pazakontë vjen nga Australia, ku një dele një-brirëshe shfaq në një fermë pranë Adelaide-s.

Joey, delja e cila tani ka një emër, ndoshte do përfundonte në një skarë dhe të hahej, ndërsa tani trajtohet si një personazh Hollyood-i.

“Kur ajo u rrit, mendova se ajo ishte një shaka. Unë kam punuar si bari për shumë vite dhe nuk kam parë ndonjë gjë të tillë më parë. Joey është një ndjesi”, thotë Michael Foster, i zoti i deles së rrallë.

Foster shton se, në bazë të njohurive të tij Joey është e vetmja dele një-brirëshe në Australi, pse jo dhe në tërë botën.

Ai pret që me Joey të fitojë dhe  para.

“Definitivisht ne do të vazhdojmë në shfaqje dhe konkurse. Kush e di, ndoshta ne mund të shkojmë dhe në Hollywood”, tha Foster. /tesheshi.com/

Sheep Unicorn

Australia is known for having all types of weird and wonderful animals but this latest discovery may just take the cake. A unicorn sheep has been uncovered in Burra and it is already drawing plenty of attention. Story: 7news.link/akJZnG#Burra #7NEWS

Posted by 7NEWS Adelaide on Sunday, April 14, 2019

auto pjese dak

Related posts