Vetëvrasje nga Balena Blu në Arabinë Saudite? Autoritetet ndalojnë 47 video-lojra

Autoritetet në Arabinë Saudite thanë se kanë ndaluar një listë prej video-lojrave më popullore në internet, pas lajmit se dy fëmijë kryen vetëvrasje të inspiruar prej tyre.

Ndalimi është si reagim për vdekjen e një vajze 13-vjeçare dhe të një djali 12-vjeçar, që sipas disa raporteve u vetëranë pasi luajtën të ashtuquajturëb Balenë blu, megjithëse ende nuk është saktësuar nëse vërtet ka qenë kështu.

Në 47 lojrat e ndaluara përfshihen dhe Grand Theft Auto V, Creed 2 dhe Ëitcher Assassin. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts