Vende të mrekullueshme mbi tokë, ia vlen t’i vizitoni (foto)

Planeti ynë është me të vërtetë i mrekullueshëm, dhe ka aq shumë bukuri rreth nesh sa duket e pamundur që të mos i shikojmë dhe shijojmë këto vende magjike.

Secili prej nesh ka me siguri një listë të vendeve që do të shikojë gjatë jetës.

Ne ju kemi listuar disa nga vendet e ëndrrave./tesheshi.com/

Të admironi brishtësinë e kopshteve të luleve në Japoni

Të ecni në shtegun Inca të qytetit të shenjtë Machu Picchu, i ndërtuar 600 vjet më parë në mes të një xhungle

Shkoni në një kopësht zoologjik në Kenia dhe ushqeni një gjirafë

Shikoni brenda liqenit akullnajor Moraine në malet e Kanadasë

Admironi lojën e ngjyrave në brezat me oriz të qarkut Yuanyang , Kinë

Të shihni dritat e veriut mbi ‘Ujëvarën e Zotit’, Islandë

Të ngjisni “shkallët e Zotit” në Hawai

Të dëgjoni oshëtimën e shkëmbinjve akullnajorë që shkëlqejnë në parkun kombëtar të Vatnajökull , Islandë

Të eksploroni lagunat blu të paqta të ishujve Fixhi

Të zhyteni në pishinën më të rrezikshme në botë, të vendosur pranë humnerës së ujëvarës Viktoria

 

auto pjese dak

Related posts