Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Turqia, rekorde në eksportet e peshkut: nga Hollanda në Ruandë

Në periudhën nga janari deri në maj të këtij viti, Turqia eksportoi 73 mijë e 643 ton produkte deti në 75 vende, dhe gjeneroi të ardhura prej 378 milion 226 mijë e 927 dollarë.

Sipas të dhënave të marra nga Shoqata e Eksportuesve të Rajonit të Zi (DKİB), Turqia eksportoi më së shumti në Hollandë, Itali dhe Gjermani.

53 milion dollarë u eksportuan në Hollandë, 53 milion dollarë në Itali, ndërsa 31 milion 897 mijë e 749 dollarë u eksportuan në Gjermani.

Gjatë së njëjtës periudhë, Turqia eksportoi në Egjipt, Finlandë, Maltë, Bjellorusi, Xhibut, Mauritani, Irlandë, Somali, Senegal dhe Ruandë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com