Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Trump: Vaksina, e mundshme përpara zgjedhjeve të nëntorit

Presidenti Trump ka thënë se është e mundur që SHBA të ketë një vaksinë kundër COVID-19 përpara zgjedhjeve presidenciale të nëntorit.

Pritjet e Trump janë shumë më optimiste sesa ato të paraqitura nga ekspertët e tij të shëndetit të Shtëpisë së Bardhë.

Gjatë një paraqitjeje i ftuar në programin radiofonik të gazetarit amerikan Gerald Rivera, presidenti amerikan theksoi se është e mundur që vaksina të jetë e gatshme shumë përpara fundit të vitit, dhe se mund të ndodhte përpara 3 nëntorit.

“Unë mendoj se në disa raste është e mundur më shpejt, por, përafërsisht, atëherë”, tha Trump kur u pyet nga Rivera nëse vaksina mund të prodhohej para 3 nëntorit. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts