Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Trump pretendon: Djali im Barron, me COVID vetëm për 15 minuta! (video)

Presidenti i SHBA Donald Trump tha se djali i tij Barron, 14 vjeç, u morr me koronavirusin në 15 minuta.

Ai e tha këtë përpara mbështetësve të tij në një tubim parazgjedhor në Martinsburg, Pennsylvania.

Kujtojmë që Donald Trump dhe gruaja e tij Melania u infektuan me koronavirus në fillim të këtij muaji, dhe Trump madje u shtrua në spital për disa ditë.

Trump vlerësoi imunitetin e fortë të djalit të tij në tubim. Ai rrëfeu një bisedë të pretenduar me një mjek rreth testit pozitiv të Barronit.

“E pyeta mjekun se çfarë po ndodhte dhe ai më tha se Barron ishte pozitiv. 15 minuta më vonë, unë pyeta mjekun se si ishte Barron, dhe ai u përgjigj,” Ai është shëruar “, tha Trump, për të cilin shumë njerëz qeshën.

Qëllimi i anekdotës së Trump duket se është fushata e tij për të rihapur shkollat ​​për studentët.

Shërimi i shpejtë i pretenduar i Trump shpesh përmendet nga ai në fjalimet e tij për të detyruar autoritetet të hapin shkolla.

Akademia Amerikane e Pediatrisë njoftoi se 792,000 fëmijë në Shtetet e Bashkuara janë të infektuar me koronavirus, i cili përfaqëson 11 përqind të të gjithë të infektuarve. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts