Trilli i një gruaje: u vetëmbyll në arkivol, nuk doli më e gjallë prej aty

Një vdekje e çuditshme ka ndodhur në Korenë e Veriut, por pa lidhje me regjimin e atjeshëm komunist.

Ka qenë trilli i një gruaje që e ka çuar që të shtrihet vetëmbyllet në një arkivol, për të mos dalë më gjallë prej andej e shkuar direkt e në varreza.

Thuhet se ka qenë një si biçim rituali shpirtëror i saj që e ka shpënë drejt një vdekjeje teatrore, për ta përjetuar me pas realisht.

Plani i saj ishte për ta kaluar një natë në arkivol, pa e ditur se nuk do dalë më që aty.

Thuhet se pas dy orësh aty, ajo ka gulçuar e thërritur, por dy gra që e kanë survejuar kanë qenë të mendimit që ajo duhet të vijojë të qndrojë brenda, pa ia mundësuar hapjen e kapakut. Ato janë arrestur dhe pritet ngritja e një akuze për bashkëpunim në vrasje.

Dyshimet janë që gruaja fatkeqe të ketë përjetuar goditje termike kur shtrirë në arkivol, për shkak të temperaturave të larta. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts