Trallisje: si ka i “mbijetuar” vdekjes 16 herë Kirk Duglas, nga një list-mort hipotetik

Portali DeathList sjell një listë të diskutueshme çdo vit për të spekuluar se kush mund të vdesë së shpejti nga njerëzit me famë.

Kirk Douglas, i cili ka qenë në krye të listës për vite, festoi 102-vjetorin e lindjes më 9 dhjetor.

Gruaja e tij Anne, e cila gjithashtu ka një moshë të thellë, është 99 vjeç.

Aktori feston ditëlindjen e tij çdo vit dhe këtë herë vendosi të festojë në shtëpinë e tij në Beverly Hills.

Kirk ka qenë në të njëjtën listë tashmë 16 herë, dhe nën të është një aktore seriozisht e sëmurë, Leah Bracknell, 54 vjeçe. Në vijim janë shkrimtarët Herman Woul, 103 vjeç, aktorja Olivia De Haviland, 102 vjeç, dhe Philip, Duka i Edinburgut, 97 vjeç.

Në vendin e shtatë është Oskrovka Betty White, 96 vjeçe. Nga pesëmbëdhjetë të famshëm në listë, 12 tashmë kanë vdekur. Midis tyre është legjenda komik, Stan Lee, i cili vdiq në 12 nëntor. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts