Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

SKANDALI/ Top-lajmi i medias serbe: lidhja e një përdhunuesi VIP me Arkanin

Lajmi kryesor këto ditë në mediat serbe, është jo vaksinimi – Serbia e nis sot masivisht – por një emër i artit skenik, i cili po zbulohet si horr seksual. Fjala është Miroslav Aleksiç, për të cilin po shpërfaqet tashmë në media dhe lidhja e tij me famëkeqin Arkan.

Njohës dhe studentë të shkollës së tij e quajtën Aleksiç një “komandant”, pasi ai ishte magjepsur nga një tjetër “komandant”, pra për të ashtuquajturin komandant të “Gardës Vullnetare Serbe”, Zeljko Raznatoviç Arkan, i cili, siç u tha në vitet 1990, e gëzoi pedagogun dhe drejtorin me “fuqinë” e tij.

Ky ka qenë rasti që nga takimi i tyre i parë në Tenja, ku ai aksidentalisht e filmoi atë si komandant të formacionit paraushtarak “Garda Vullnetare Serbe”.

Dhe pushteti i Arkanit e “dehu” aq shumë sa që kur themeloi Partinë e Unitetit Serb, ai u bashkua me të.

Kjo nuk ishte e mjaftueshme për drejtorin dhe pedagogun i cili u arrestua gjatë fundjavës për përdhunim dhe veprime të paligjshme seksuale. Kështu, ai u shfaq si një kandidat për një anëtar të SSJ për Asamblenë Kombëtare në zgjedhjet e vitit 1993. Në listën zgjedhore, mbajtësi i të cilit ishte Arkan, Miroslav Aleksiç ishte i treti.

Dhe jo vetëm kaq, por ai ishte gjithashtu shefi i ekipit propagandistik të Partisë së Unitetit Serb në ato zgjedhje.

Më vonë, Arkan e morri për të regjistruar të ashtuquajturën “Dasma e shekullit”. Kur Arkan u martua me këngëtaren popullore Svetlana Raznatoviç – Ceca, Aleksiç mori me qira deri në nëntë kamera për të regjistruar këtë event.

Në atë dasmë në shkurt 1995, Aleksiç drejtoi të gjithë regjistrimin, duke lëvizur kamerat, kameramanët … Ai pretendohet se bëri 30 orë material, të cilin më vonë e redaktoi në një kasetë 90 minutëshe në mënyrë që publiku i gjerë të “gëzonte dasmën e shekullit.”

Miroslav Mika Aleksic, një pedagog i njohur i artit dramatic dhe pronar i një shkolle aktrimi në Beograd, u arrestua gjatë fundjavës, pasi disa u denoncua për përdhunim ose ngacmim seksual, përfshirë aktoren Milena Raduloviç.

Aktorja tha se Aleksiç e përdhunoi atë për herë të parë në fillim të nëntorit 2012, kur ajo ishte 17 vjeç, dhe ai ishte 61 vjeç, dhe pas kësaj, disa vajza të tjera guxuan dhe treguan atë që përjetuan me të.

Aleksiç akuzohet për deri në tetë vepra penale të përdhunimit dhe shtatë vepra penale të veprimtarisë së paligjshme seksuale. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts