Auto Dak
Auto Dak

Tjetër aksident tragjik në Lunaparqe: viktima dhe të plagosur (video)

Të paktën tre vetë u vranë dhe më shumë se 31 u plagosën rëndë kur krahu lëkundës në një LunaPark në Indi u këput gjatë kalamendjes.

Aksidenti tragjik ndodhi në parkun Kankaria në Ahmedabad.

Një hetim është në vazhdim, i cili duhet të përcaktojë nëse mekanizmi kishte një leje përdorimi dhe nëse u respektuan standardet ndërkombëtare në përdorimin e tij. Një aksident i ngjashëm ndodhi edhe një muaj në Uzbekistan, në Istiklal Park. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts