Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Thrilleri “Jehova” në Kombinat, e shpëtuara pohon kauzën e ringjalljes me vetëflijim

Blerta Josifi, një prej dy vajzave e mbetur gjallë nga një vdekjeje me vetëflijim në emër të ringjalljes, sipas doktrinës “Jehova”, mësohet të jetë shprehur në fjalët e para pasi ka ardhur në vetë, pikërisht për këtë gjë.

“Se keni idenë çfarë kaluam ne për të fituar ringjalljen”, u ka thënë ajo hetuesve, cituar nga Shqiptarja.com.

Një natë më parë, policia gjeti në një banesë në Kombinat nënë e bijë të vdekur, Anisa dhe Zhaneta Josifi, ndërsa vajza tjetër, Blerta, ishte në zgrip dhe u çua urgjent në spital.

Ajo që u mësua ishte një thriller fetar. Anisa kishte dy javë e vdekur, me vetëflijim, me gjasë na uria, pasi të njëjtën gjë kishin vendosur të bëjnë dhe e ëma e motra tjetër. /tesheshi.com/  

 

auto pjese dak

Related posts