Thikë në bark, vdes kryebashkiaku i Gdanskut në Poloni

Kryebashkiaku i qytetit polal të Gdanskut, Pawel Adamowicz vdiq në spital pasi u sulmua me thikë në një aktivitet bamirëse.

Ai pësoi lëndime të rënda në bark dhe nuk mundi të mbijeetojë. Për fat të keq, ai vdiq, njoftoi BBC.

Policia arrestoi vrasësin, një 28-vjeçar, i cili njihej si element kriminal.

Me viktimën ai kishte patur përplasje për arsye politike. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts