Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Tensioni: ushtarët pakistanezë kapin pilotin indian (video)

Ushtria pakistaneze shkatërroi dy avionë ushtarakë indianë këtë mëngjes, të cilët kishin shkelur hapësirën ajrore të vendit në rajonin e kontestuar të Kashmirit.

SAMAA TV ka lëshuar një video të rënies së një aeroplani indian pasi u godir nga forcat pakistaneze. Më parë, Reuters raportoi se të paktën tre avionë ushtarakë pakistanezë kishin hyrë në hapësirën ajrore mbi pjesën indiane të Kashmirit.

Raportet mes dy vendeve që kanë në qendër Kashmirin janë acaruar sërish dytët e fundit. Në sfond të një konflikti shumëvjeçar për një rajon si Kashmri, janë dhe raportet fetare mes hinduve e muslimanëve. /tesheshi.com/   

auto pjese dak

Related posts