Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Të dhënat e fundi nga Corona në Shqipëri: katër fëmijë të infektuar, por pa rrezik

Shqipëria ka shënuar rastet e para të infektimit te fëmijët. Janë katër sosh, por për fati pa komplikacione e vetëm në gjendje karantine.

Nga të prekurit, rezultojnë 4 raste pozitive të moshës pediatrike, kontakte të rasteve pozitive, janë pa shenja klinike dhe në gjendje të mirë shëndetësore”, u tha në një deklaratë nga Ministria e Shëndetësië.

Ndërkohë, infektimet e reja janë 28.

“Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 28 raste të reja me COVID-19 dhe janë kryer 103 testime.
Deri në këto momente testuar 1144 janë raste të dyshuara dhe prej tyre janë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 174 qytetarë”, u tha në deklaratë.

Ndërsa në hartën e shpërndarjes është së infeksionit është shtuar dhe Tropoja, pasi një ditë më parë u shtua Hasi. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts