“Taksa”, ambasadori norvegjez në Beograd: Prishtina e di se ka gabuar

Sipas ambasadorit norvegjez në Beograd, Prishtina e ka kuptuar gabimin në vendosjen e taksës ndaj mallrave serbë, e tashmë nuk di se si të tërhiqet.

Arne Sannes Bjornstad foli për Kurir-in serb kur tha se

“Taksat ndëshkuese 100 për qind ndaloi një progres, mungesa e të cilit na sjell përsëri në të kaluarën. Nga Prishtina vijnë qëndrime të ndryshme.

Ne dëgjojmë një deklaratë, dhe pastaj një tjetër e cila është në kontrast me të parën.

Prishtinë e di që bërë një gabim dhe tashmë e ka të vështirë të dalë nga kjo”, tha Bjornstad.

Ai kërkoi heqjen e taksës, gjithnjë me tezën e njohur të zhbllokimit të dialogut. /tesheshi.com/

 

 

 

 

auto pjese dak

Related posts