Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Sulm me granatë në konsullatën ruse në Athinë

Bomba u hodh nga një person që kaloi pranë një ndërtese në një motor në veprim tipik të disa organizatave ekstreme ekstreme të krahut të majtë.

Një granatë dore u hodh në oborrin e konsullatës ruse në Athinë këtë mëngjes, por nuk shpërtheu, tha policia.

Ajo u hodh nga një person që e kaloi përbri ndërtesën me një motor, në një veprim tipik të disa organizatave ekstreme të krahut të majtë.

Konsullatae cilandodhet në periferi të Athinës, në  Halandri, u mbyll shpejt dhe ekipet e posaçme për çmontimin e mjetit u dërguan në vendin e ngjarjes, tha një zyrtar i policisë.

Incidenti ndodhi në mesnatë me orën lokale.

Policia po përpiqet të përcaktojë nëse ky veprim lidhet me zbulimin e mëvonshëm të një motori të djegur në qendër të Athinës. /tesheshi.com/

 

 

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com