Auto Dak
Auto Dak

Stuhi e re në Greqi, dhjetëra të evakuar (video)

Më shumë se një duzinë njerëzish janë evakuar nga shtëpitë e përmbytura në perëndim të Greqisë.

Përmbytjet dëmtuan rrugët jo shumë larg Nafpaktos dhe Patras, por nuk ka pasur lëndime apo zhdukje.

“Shumë shtëpi dhe dyqane janë përmbytur pranë qytetit të Nafpaktos,” tha një zyrtar i departamentit të zjarreve të paidentifikuar.

Në një stuhi të dhunshme e cila goditi gadishullin Halkidiki në Greqinë veriore më 11 korrik, shtatë vetë u vranë, ndërsa më shumë se njëqind u plagosën.

Stuhitë e stuhive nuk janë të zakonshme në Greqi, ku temperaturat në verë janë të larta dhe nuk ka reshje të bollshme. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts