Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Studentët, Basha shfaqet apokaliptik: po shkojmë drejt një konflikti civil

Kreu demokrat Basha bëri një paralajmërim për konflikt civil, nëse sipas tij policia nuk tërhiqet nga ambientet universitare, aty ku disa studentë janë ngujuar për ta vijuar protestën e tyre.

Edhe pse e kundërshton Ligjin e Arsimit të Lartë, Basha iu referua pikërisht këtij kur tha se po shkelet me prani policore.

Jemi i vetmi vend në Europë dhe botë ku policia futet në ambientet universitare ku po zhvillonin protestë paqësore studentët. Kërkesat e studentëve janë të drejta. Opozita do mbrojë me të gjitha format të drejtën e tyre për të protestuar në mënyrë paqësore. Këto shkelje flagrante të ligjit po e shtyjnë vendin drejt një konflikti civil”, tha Basha nga selia blu. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com