728 x 90 Leaderboard

Stoltenberg – Ivanov, “përplasje” për referendumin

Parelel, ndërsa presidenti Gjorge Ivanov u bënte thirrje bashkqytetarëve të tij që të bojkotojnë referendumin për ndryshimin e emrit të vendit, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, nëpërmjet një video-mesazhi përcillte të kundërtën. “E ardhmja juaj është në duart tuaja. Ne jemi duke pritur për ju në NATO”, ishte mesazhi i kreut të Aleancës Veriatlantike.

Stoltenberg ishte nga të parët prej politikanëve dhe diplomatëve perëndimorë që vizitoi Shkupin, në kuadër të një fushate mbështetjeje për referendumin.

Ndërkohë, Ivanov nuk është lëkundur aspak, pavarsisht trokitjeve në zyrën e tij të disa prej lidërve botërorë. /tesheshi.com/  

Related posts