Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

“Spidermani i frikës”: 5-vjeçari rri mbi kulmin e spitalit për të mos u bërë synet!

Një djalosh 5-vjeçar nga Indonezia u ka ikur prindërve të tyre nga ka hipur në çatinë e një spitali, pasi refuzonte që të mbaronte procedurë e cirkumcisionit (synetllëkut).

Djaloshi iu shmang me vrap prindërve dhe u ngjit aty ku qëndroi për dy orë. Doktoresha që ishte e caktuar për ta kryer ndërhyrjen tha se nuk kishte parë diçka të tillë në gjithë karrierën e saj si kirurge e fëmijëve.

“Kam ndërhyrë për cirkumcision te mijëra fëmijë, por asnjëherë nuk kam parë diçka të tillë”.

Prindërit e djaloshit nuk kanë guxuar ta ndjekin të birin e frikësuar, pasi mendonin se në përpjekje për t’iu shmangur ai mund të binte poshtë.

Kështu, u desh një “taktikë psikologjike nga jashtë”, ku prindërit thirrën mësuesin me të cilin djaloshi kishte raporte shumë të mira.

Ai u bind si “me magji”, duke zbritur shëndosh e mirë dhe duke ecur vet në drejtim të shtratit mjekësor për të kryer procedurën, pa pasur nevojë të përdoret aspak forcë. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com