Snapchat pushon 100 inxhinierë nga puna, Instagrami i sfidoi me filtrat

Pavarësisht se ishte i vetmi rrjet social që solli filtrat, Snapchat u rivalizua me sukses nga Instagram.

Dhe pas rezultateve të dobëta, Snapchat ka t’i largoj rreth 100 inxhinierë nga puna.

Kompania ka bërë publike se i ka larguar 10% të stafit të inxhinierëve që i ka të angazhuar në punë. Ky është raundi i katërt i pushimeve nga puna në Snap që nga viti i kaluar.

Reduktimet thuhet se janë të ndërlidhura me ecurinë e ngadaltë krahas rivalit të saj, Instagram./tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts