Slloveni Ceferin, sërish në në krye të UEFA-s. Armando Duka synon bordin

Slloveni Alexander Ceferin mori të enjten një mandat të ri katërvjeçar në krye të –UEFA-s.

Ai, në Kongresin Zgjedhor në Romë mori mbështetjen unanime të delegatëve të të 55 shtetet anëtare të UEFA-s, dhe ri-zgjedhja e tij ishte e pritshme duke pasur parasysh se ishte kandidati i vetëm.

Ceferin, një ekspert në ligj, drejton shtëpinë e futbollit evropian që nga data 14 shtator 2016.

Ndërkohë, kreu i FSHF-së Armando Duka, është një prej kandidadurave për në Bordin Ekzekutiv të UEFA-s. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts